Один із моїх проектів. Поки що це машинка з Lego керована по Wi-Fi. Оновлення порівняно цим постом.
Специфікації / Specs:
Car: Lego studless 2x4WD Front steering Rear differential Working lifting up/down 2 DIY DC motors 2 hobby servos Ultrasonic distance sensor HC-SR04 (not operational now) L298N Dual full-brige driver 9V power supply (to be replaces with 9V rechargeable battery) DC-DC converter Vin, 5V, 3.3V Arduino Pro Mini (ATmega328P 5V) 0.96" I2C 128X64 OLED Display Module Esp8266-01
Remote Control: Arduino Mega2560 Esp8266-12E Shield 2.4" TFT LCD Touch Screen Display Shield Joystick
Загалом система звісно виглядає занадто замудреною але справа в тому що я по ходу справи розбираюся з різними елементами. Наприкла “Пульт” явно виглядає лишнім, але його я використовую для відпрацювання роботи тачскріна а також саме з нього я почав бавитися з Wi-Fi модулем Esp8266. В ідеалі треба буде розробити або окремий додаток або спробую перейти на Blynk.
З реалізацією зв’язку між двома Esp8266 через Wi-Fi я, звісно добряче награвся, як і з зв’язком кожної з ним з Arduino. Власне, встановити зв’язок не так складно але зробити його миттєвим і надійним виявилося не просто.
Загалом схема така: сигнал з джойстика і з тачскріну обробляється на Mega2560 і одним рядком з ключовими словами, черезе серійне з’єднання надсилається на Esp8266-12E. Останній працює як сервер і викладає String на сторінку за певною IP-адресою. Esp8266-01 з машинки підключається як клієнт до севера, завантажує String з даними, передає його через серійне з’єднання до Pro Mini. Pro Mini отримає String, аналізує його, розбирає всі параметри і керує драйвером L298N, серво моторами, LED-ами (при чому задні чотири LED живляться від 9В і включаються транзистором). Для відладки всі параметри виводяться на OLED дисплей.. Для живлення машинки планую встановити “крону” на 9В, поки що живиться шнуром від зовнішнього блока з окремими DC_DC конвертером на 3.3В, 5В і Vin.
В планах напхати ще сенсорів на машинку і певною мірою автоматизувати. Це ж має бути робот а не просто радіокерована машинка. Власне з самого початку ультразвуковий дальномір був встановлений на сервомоторі щоб можна було сканувати в певному радіусі. Найближчим завданням буде розібратися з можливістю відправляти дані з машинки на сервер. Поки не зовсім собі уявляю як можна це реалізувати, оскільки бракує знань про те як функціонують мережі. Ну і окрім того треба буде потроху позбуватися лишніх дротів, збирати їх докупи і потроху оптимізувати зовнішній вигляд.
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував про місце де проходив практику в часі навчання. Думав шо в мене не збереглося ніяких фоток але зовсім випадково знайшов декілька. На жаль всієї атмосфери кількома знімками на телефон не передати, але там таке відчуття що надворі досі 1986-ий рік.
ЦКБ “Ритм” завод Кварц, Чернівці, 2009 рік.
Дочитав невеликий такий том (на майже 900 сторінок) бельгійського нідерландськомовного письменника Гюго Клауса.
На жаль, ні авторі, ні описані в книзі події невідомі українському читачу. Довелося створити коротеньку сторінку в Вікіпедії як про самого Гюго Клауса так і про його magnum opus.
Отже в творі описується життя у маленькому містечку Валле (нині передмістя Кортрайка, Kortrijk) у Західній Фландрії під час Другої Світової Війни очима хлопчика Луї. Його батько - активіст фламандського націоналістичого руху, який щойно виник на початку ХХ століття і досить неочікувано стикнувся з окупацією Бельгії Третім Рейхом.
Здавалося б що треба було фламандським націоналістам? Вони ж ніби мали свою державність у ідеальній (з точки зору українця) дво(три?)мовній країні - Бельгії. Але насправді історія цього народу не така проста. Після величного періоду в Середні Віки фламандці опинилися під завуальованим культурним гнітом величезного південного сусіда - Франції. Фламандська мова і культура вважається селюцькою, вся буржуазія, аристократії та інтелігенція користується французькою, навчання у школах, сесії Парламенту - все відбувається французькою (нічого не нагадує?).
Насправді книжца не про ці події, це невелика передісторія яка важлива для розуміння звідки взявся фламандський націоналістичний рух і яка була його мета. Але чекайте, яка була його мета? І ось ми і підійшли до найбільшої проблеми з якою стикнулися фламандська націоналісти під час війни - чого ми хочемо? Незалежної малесенької Фландрії яку може розтоптати будь-хто? Автономії у федеративній Бельгії під тиском франкомовної частини, як було вже 100 років? Об’єднання з північними сусідами-протестантами (фламандці - католики) у Великі Нідерланди? А північних сусідів хтось питав? Чи, може, об’єднання з братнім германським народом, який встановлює Новий Порядок у Європі?
Всі ці події відбуваються на тлі становлення хлопчика Луї, який змалку схильний до творчості. Потік фантазій Луї часто важко відрізнити від реальності, деякі речі так і залишаються існувати у його фантазіях, які все ж постійно виливаються у реальні події - міфічні злостивці. ангел-охоронець Голст, фатальна Лаура, його друзі-Апостоли.
Загалом, книга, як і можна здогадатися з її назви, досить сумна, хоч і не позбавлена іронічного гумору. Назва книжки досить часто обігрується в тексті. Хоча роман досить важкий читається легко і захопливо, можливо через те що він, особливо друга частина робитий на коротенькі розділи, короткі історії в які потрапляє Луї.
Пару слів варто сказати про хороший переклад Наталії Карпенко. Дійсно давно такого якісного перекладу не зустрічав. Класно обіграно гру слів та мови, адже текст написано т.зв. “красною фламандською”, літературною фламандською, проте герої в більшості вживають діалекти, при чому різних частин Фландрії. Все це змішане з багатьма французькоми та німецькими виразами. Переважна більшість незрозумілих моментів для українського читача пояснена перекладачкою у примітках (деякі речі щоправда чомусь пропущені, але то таке).
Загалом Темпора провела дуже хорошу і сміливу роботу, видавши книгу з пласту літератури настільки невідомого в Україні. Рекомендував би книжку до прочитання всім хто цікавиться чимось нестандартним чи нетиповим у літературі ХХ століття, всім хто цікавиться Другою Світовою Війною і особистими історіями з неї, а також українцям, які проживають у Фландрії для кращого розуміння не такої простої, як здавалося б на перший погляд, історії цього маленького народу.
Закінчив черговий курс на FutureLearn How to suceed at: Interviews від університету Шеффілда.
Поки не маю великого досвіду співбесід, але рекомендації, які дають автори курсу дуже корисні, краще знати такі нюанси ДО співбесіди ніж під час )))
Насправді коли задумуєшся над відповідями на різноманітні питання розумієш шо певний потенціал в тебе є, а особливо багато цінного досвіду я набув завдяки Пласту та громадській діяльності.
А у вас є якийсь цікавий досвід співбесід? Поділіться в коментарях!
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати тут докупи щоб не забулося. Основним критерієм для мене є бажання взяти і читати/листати цю книгу ще і ще. Більшість з них перечитував не раз і зачитував до дірок. Звісно, включив сюди лише художню літературу. Пишу мовою, якою читав. Список звісно ж, буде ще розширюватися.
Володимир Єшкілєв - ‘Адепт, Або сходження Олексія Склавіна до Трьох імен’ (+Олег Гуцуляк) . В принципі ще буду читати інші твори, наприклад `Усі кути трикутника` теж вартий уваги.
Валерій Шевчук - ‘Птахи з невидимого острова’, ‘Сповідь’, ‘Мор’, ‘ На полі смиреному’, ‘Срібне молоко’, ‘Три листки за вікном’, ‘Око Прірви’, ‘ У череві апокаліптичного звіра’, ‘Початок жаху’. Точно не пам’ятаю чи читав ще інші його готичні романи.
Дмитро Корчинський - ‘Війна у натовпі‘, ‘Сяючий шлях‘, всі інші короткі і довгі твори.
Эрих Мария Ремарк - ‘Три товарища‘, ‘На Западном фронте без перемен‘, ‘Чёрный обелиск’, ‘Время жить и время умирать‘. В принципі читав інші точно не пам’ятаю. Більшість Ремарка прочитав ще в школі, мене тоді дуже вразило, але, наприклад, ‘Время жить ...’ прочитав три роки тому і далі був у захваті.
Михаил Булгаков - ‘Мастер и Маргарита’, читав пару інших, не вражений.
... оновлюється
Перша книга в 2018-му році - Дмитро Корчинський ‘Сяючий шлях’. Я є давнім фанатом творчості Дмитра Олександровича тому не дивно що я в дикому захопленні від його нового роману. Як на мене Корчинський взагалі є одним з найбільш недооцінених літераторів сьогодення, не розумію чого так. Можливо надто багато людей сприймають його творчість занадто буквально і беруть все шо він говорить дуже близко до серця - але не варто так робити. Це шкідливо для психіки і фізичного здоров’я. Я думаю його треба сприймати як потік чистого мистецтва, водночас трохи критично та іронічно.
Отже в романі ви побачите все те саме що Корчинський говорив завжди, але вустами головних героїв гостросюжетного бойовика. Це українське “Кримінальне чтиво”, “Відчайдушний”, “Великий куш” - тобто все найкраще що є у Квентіна Тарантіно, Гая Річі, Роберта Родріґеса, але помножене на українську революційну філософію. На жаль не знаю більше прикладів такої творчості в літературі, навіть зарубіжній, бо бойовик Корчинського - глибоко філософський і інтелектуальний. Це не детектив і не пригодницький роман, а філософські роздуми про Бога, сенс життя, гроші, Україну і все таке.
Отже раджу почитати цей роман всім тим хто цікавиться хорошою і якісною інтелектуальною літературою, а також українськими суспільно-політичними рухами 90-х і 2000-х років. Без глибокого знання контексту сприймати його буде досить складно. Можливо все ж ознайомлюватися з творчістю треба з моєю улюбленою “Війна у натовпі”.
1. 📱 Говард Лавкрафт, рус: 1.1 ‘Холод’ 1.2 ‘Память’ 1.3 ‘Кошки города Ультар’ 1.4 ‘Последний лорд Нортам’ 2. 📱 Говард Лавкрафт - 'Вне времени’, рус 3. 📱 Гарпер Лі - ‘Убити пересмішника’, укр (+) 4. 📚 Шерил Сендберґ - ‘Включайся’, укр 5. 📚 Денієл Кіз - ‘ Квіти для Елджернона’, укр (+) 6. 📚 Ешлі Венс - ‘ Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє’, укр (+) 7. 📱 Ернст Юнґер - ‘ На Мармурових скелях ’, укр 8. 🎧 Chris Anderson - ‘Free: The Future of a Radical Price’, eng (+) - audiobook 9. 📱 Эдгар Аллан По, рус: 9.1 ‘Три воскресенья на одной недели’ 9.2 ‘Трагическое положение. Коса времени’ 9.3 'Маска красной смерти‘ 9.4 'Надувательство как точная наука‘ 10. 📱 Дахіґґ Чарлз - ‘Сила звички’, укр (+) 11. 📱 Douglas Adams - ‘The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy’, eng 12. 📱 Эрих Мария Ремарк - ‘Станция на горизонте ‘, рус 13. 📚 Саймон Сінек - ‘Почни з Чому’, укр (-) 14. 📚 Андрій Тужиков - ‘Ще одна цегла в стіні’, укр 15. 📱 Микола Хвильвоий - ‘Я (Романтика)’, укр (+) 16. 📱 Eric Ries - ‘The Lean Startup’, eng (+) 17. 📱 Юкіо Місіма - ‘Сповідь маски’, укр 18. 📱 Brad Stone - ‘The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon’, eng (+) 19. 📱 Brad Feld, Jason Mendelson - ‘Venture Deals’, eng (+) 20. 📚 Гюго Клаус - 'Смуток Бельгії', укр (+), враження 21. 📱 Daniel H. Pink - ‘To Sell Is Human: The Surprising Truth About Moving Others’, eng (+) 22. 📚 Павло Скоропадський - ‘Спогади: кінець 1917 - грудень 2018’, рус. 23. 🎧 Nassim Nicholas Taleb - The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable’, eng - audiobook (+) 24. 📱 Роберт Саттон - ‘Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях’, укр (+) 25. 📱 George Orwell - ‘Homage to Catalonia’, eng, (+) 26. 📱 Тарас Прохасько - ‘НепрОсті’, укр 27. 📚 Димитрій Вергюлст - ‘Кепські справи’, укр (+) 28. 📱 Carl Sagan - ‘Pale Blue Dot’ (+) 29. 📚 Середницький Ярослав - ‘Павло Шандрук. Перша світова війна і три російсько-українські війни’, укр 30. 📱 Андрей Курков - ‘Пикник на льду’, рус 31. 📚 Сергій Жадан - ‘Інтернат’, укр (++), враження 32. 📱 Маркес Габриэль Гарсия - ‘Сиеста во вторник’, рус
(в процесі) 📱 Дмитро Корчинський - ‘Сяючий шлях’, укр (+) (in progress) 📱 Geoffrey A. Moore - 'Crossing the Chasm’, 3rd ed., eng (+) (in progress, 15/18) 📱 James Joyce - ‘Ulysses’, eng (+) (in progress) 🎧 Chris Guillebeau - ‘The $100 Startup’, eng
Примітки:
курсивом 📱 виділені книги прочитані на читалці Amazon Kindle Paperwhite 2016.
деякі твори об’єднані під одним номером через їх малий розмір.
+/- означає рекомендую/не рекомендую
Completely forgot to post my last Dutch certificate. In theory it’s C1.1, first half of C1. In practice it’s still B2. But I really enjoyed the course (thanks to my teacher, Celine), and, I must admit, I am quite proud of the results.
Вчитися це круто. Особливо круто, коли в тебе щось виходить.
Ще в неділю закінчив свій підручнк з нідерландської, за яким вчився практично рік (без тижня-двох). Може тепер з впевненістю сказати, що рік пройшов не дарма! Сьогодні ходив записатися на курси того щоб систематизувати і пришвидшити процес вивчення нідерландської. Вступний тест здав на рівень B1! Записався одразу на шостий рівень (закінчивши його закриваю рівень B1). Отже результат навіть вищий, ніж рівень мого підручника ))) Екзаменатор довго не могла повірити шо я вчив мову сам )))
Отже формула “підручник+Duolingo+Memrise+радіо та тб+ЧАС = результат” працює! Навтіь без курсів і викладачів )
It’s really cool to study new things. Especially when you succeed in it!
A week ago I’ve finished studying with my Dutch book. I dedicated almost a year to it Today I went to sign up for a Dutch course. The entree test showed that I have level B1, that’s even more than the level of my book! So I signed up directly for the 6th level. The examiner couldn’t believe that I’ve studied the language myself )))
Now I am sure that the formula “book+ Duolingo+Memrise+radio & TV+TIME = result” really works! Even without any courses and teachers.
Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку? Нарешті поміняв гальмівні колодки на ровері і рушив! Пункт призначення вибрав містечко Альст, в межах поровінції Східна Фландрія, до якої належить і Гент. Півдороги до Брюсселя, 30 км від дому. Проїхався трохи велодоріжками попри автостраду, трохи селами і полями. Альст симпатичне типово фландрійське провінційне містечко. З вежею Белфорта, Грот Марктом, кількома гарними костелами, пішохідним центром з магазинами і ресторанчиками (до речі, ви собі уявляєте H&M у Хотині чи в Заставні? Рівень той самий). По дорозі назад, традиційно для Бельгії сильно дуло проти напрямку руху. Не з приємних, але хоч не так жарко було ))) Мандрівка вдалася, але якщо хочу їхати ще далі, то треба ще тренуватися а тренуватися!